Warsztaty odwagi
dla kobiet wysoko
wrażliwych, lękowych
i introwertyczek

Mów odważnie własnym głosem!
Pomogę Ci odnaleźć
Twój unikalny głos
i nauczę Cię jak sobie
radzić z lękiem i wstydem
przed wyrażaniem siebie

Jest nas wiele, ale nasz głos jest najsłabiej słyszany. Kobiety wysoko wrażliwe, nieśmiałe, lękowe, introwertyczki – potrzebujemy częściej wyrażać własny głos, żeby świat był bardziej przyjazny, myślący, współpracujący i twórczy. Potrzebujemy swoim głosem stawiać granice i inspirować. Potrzebujemy wreszcie być widoczne – dla siebie i dla świata!
Zapraszam Cię na te warsztaty, jeśli masz już dość swojego milczenia
w sytuacjach:
- kiedy niezbyt mądrzy, bystrzy, czy kulturalni ludzie dominują swoim głosem nad Tobą i resztą otoczenia
- kiedy ktoś Cię obraża, a potem pokrywa to żartem
- kiedy ktoś stosuje wobec Ciebie lub innych zachowania bierno-agresywne (sarkazm, ironia, odwracanie kota ogonem, spóźnianie się, odwoływanie, umniejszanie, itp.), które ja nazywam przemocą
- kiedy wszyscy dookoła mają inne zdanie niż Ty
- kiedy nikt Cię nie bierze pod uwagę, a chcesz żeby usłyszeli Twój głos
- kiedy ktoś mówi coś sprzecznego ze zdrowym rozsądkiem, a nikt mu nie zaprzecza
- kiedy czyjeś zachowanie Cię złości nawet w niewielkim stopniu
- kiedy ktoś wyśmiewa się z Twojej wrażliwości, z Twoich potrzeb, z Twoich emocji
- kiedy ktoś wikła Cię w swoje sprawy, z czego trudno się potem wyplątać
- kiedy chcesz powiedzieć innym o swoich życiowych planach, które nawet Ciebie nieco dziwią
To warsztaty dla Ciebie:
- jeśli chcesz zrozumieć, co Cię blokuje w wyrażaniu siebie, jak ominąć te przeszkody i co tak naprawdę i komu chcesz powiedzieć
- jeśli chcesz być wreszcie słyszana we wszystkich trudnych dla siebie środowiskach: rodzinnym, zawodowym, koleżeńskim
- jeśli potrzebujesz wsparcia życzliwych, świadomych siebie kobiet, żeby odważniej mówić o tym, co myślisz, co czujesz, co Ci się nie podoba, a czego chcesz więcej, nie tylko przyjaciółce, czy terapeutce, ale każdemu, komu chcesz o tym powiedzieć, komu chcesz postawić granicę, komu chcesz pokazać swoją złość, komu chcesz wyznać miłość.
„Na warsztatach mogłam być sobą, uczyłam się wyrażać siebie, swoją złość i czerpać z tego siłę do działania i spokój. Mogłam być niedoskonała, zmęczona i sfrustrowana.” Ania
Kobieca grupa
Na warsztaty zapraszam kobiety w każdym wieku, które już poszerzają swoją świadomość w pracy terapeutycznej, a które chcą intensywniej popracować nad kontaktem z własną złością, mocniej poczuć swoje granice, przyjąć siebie ze współczuciem i wewnętrznym wsparciem.
Zapraszam kobiety, które chcą realnie pokonać wewnętrzne blokady i praktycznie poeksperymentować z nowymi zachowaniami.
Szczególnie zapraszam kobiety, którym wydaje się, że już odważnie mówią swoje zdanie, ale czasami dociera do nich, że jednak w kluczowych momentach życia milkną, choć właśnie wtedy chciałyby głośno krzyczeć!
„Doświadczenia, jak i informacje zwrotne od innych osób w grupie, pozwoliły mi też lepiej słyszeć i widzieć siebie samą. Bogactwo wiedzy i praktyki!” Ewa
Korzyści z udziału
w warsztatach:
- w życzliwej atmosferze nauczysz się docierać do swojego prawdziwego głosu, dalekiego od wszelkiego: powinnam, muszę, nie mogę
- w łagodny dla siebie sposób obudzisz w sobie odwagę do wyrażania siebie bez wstydu i lęku, tak by Twój głos był naprawdę dobrze słyszany
- dzięki wsparciu pozostałych uczestniczek naszych spotkań nauczysz się dawać sobie prawo do trwania przy swoim głosie, nawet jeśli reszta świata będzie mówić co innego
- znajdziesz tu czas i przestrzeń na uważne zajęcie się sobą – pomoże Ci w tym uważność koleżanek z grupy
- uprawomocnisz swoje odczucia i zachowania – zobaczysz, że inne kobiety mają podobnie
- dostaniesz realne wsparcie i zrozumienie – poczujesz, że nie jesteś sama
- nauczysz się siebie widzieć, przyjmować, akceptować, dawać sobie ważność
- zaczniesz bardziej świadomie współpracować ze swoim krytykiem wewnętrznym – przejmując nad nim dowodzenie
- rozwiniesz swój wewnętrzny głos dobrej wspierającej mamy – tak bardzo potrzebny, kiedy świat krytykuje, obśmiewa, unieważnia
- realnie przeżyjesz niejeden moment, w którym będziesz głośno wyrażać siebie
- przyjrzysz się swoim lękom i zaprzyjaźnisz się z nimi
- zaczniesz mocniej stawiać granice, a z czasem zamykać toksyczne relacje
- zaczniesz bardziej świadomie kierować się w stronę tego, co dla Ciebie naprawdę dobre
- poczujesz, że masz prawo być taka jaka jesteś i że to jest ok
- poznasz ciekawe osoby i bardzo prawdopodobne, że niejedna z nich zostanie Twoją koleżanką na dłużej
„Warsztaty zaskoczyły mnie różnorodnością tematów i pozytywnym odzewem Izy na nasze bieżące trudne sytuacje. Zawsze wychodziła nam na przeciw i za to szczególnie jestem Jej wdzięczna”. Małgosia
Jak to będzie wyglądać
- Będziemy się spotykać co tydzień na 3 godzinne sesje z krótką przerwą w połowie zajęć
- Będziemy pracować w zamkniętej, kameralnej grupie kobiet
- Każde spotkanie będzie dotyczyło innego tematu
- Podczas trwania warsztatów będę Cię zachęcać do przeczytania wybranych fragmentów książek, związanych z naszą pracą
- Każde spotkanie będzie przestrzenią do dyskusji na wybrany temat (dzielenie się osobistymi przeżyciami) oraz pogłębionej pracy terapeutycznej
- Warsztaty mają ustalony plan, ale jestem otwarta na propozycje uczestniczek, jeśli potrzebowałyby porozmawiać i popracować nad ważnymi dla siebie tematami, nie ujętymi w moim planie
- Zajęcia będą bezpieczną przestrzenią do wyrażania swoich emocji, do rozwijania w sobie głosu wspierającej mamy oraz spokojnego przejmowania kontroli nad wewnętrznym krytykiem
- Spotkanie będzie ukierunkowane na prace indywidualne ze wsparciem całej grupy
Stworzę bezpieczne warunki do Twojego rozwoju
Nazywam się Iza Łukasiuk, jestem certyfikowaną psychoterapeutką humanistyczną z prawie 10-letnim stażem w prowadzeniu grup rozwojowych. Te warsztaty są autorskim projektem, który powstał na bazie moich osobistych doświadczeń i wieloletniej pracy indywidualnej z wrażliwymi kobietami. Więcej o mnie przeczytasz TUTAJ i TU.
Podczas naszych zajęć będę przede wszystkim dbała o Twoje bezpieczeństwo w grupie. Przyjmę Cię taką, jaka jesteś, żebyś sama mogła siebie taką przyjąć. Pomogę Ci znaleźć blokady, które nie pozwalają Ci mówić swoim głosem. Przyjmę z otwartością każdą Twoją emocję – zwłaszcza złość, wstyd i lęk. Stworzę przyjazną przestrzeń na Twoje wyrażanie siebie.
Nasze spotkania to proces, który pomoże Ci przejść krok dalej w wewnętrznym rozwoju.
Nie obiecuję, że to będzie bardzo głęboka praca, która da spektakularne efekty, ale wiem, że ten proces zaprowadzi Cię tam, gdzie jeszcze nie byłaś, przełamując ograniczenia w wyrażaniu siebie, a przy okazji pomoże Ci nawiązać nowe bliskie relacje z wrażliwymi kobietami.
„Każde zajęcia dotykały innego tematu, były lektury do przeczytania, a na zajęciach każda z nas miała swój czas, były konkretne zadania, ćwiczenia, które zostaną ze mną na długo. Iza pilnowała, żeby spotkania przebiegały w harmonijnej atmosferze, nawet jeśli pojawiały się napięcia”. Alicja
Siła grupy
To co najważniejsze, prowadzące do realnej zmiany, wydarzy się dzięki grupie. To ona będzie Cię wspierać i motywować do wychodzenia ze strefy komfortu. To dzięki grupie zobaczysz jak to robisz, że nie możesz wyrażać siebie. Dzięki grupie też będziesz mogła „przećwiczyć” realne sceny, których symulacja pozwoli Ci odważniej wyrażać siebie już w realnych sytuacjach.
Bezpieczna grupa jest siłą! Właśnie do takiej grupy Cię zapraszam.
Twój udział
Zapisując się na te warsztaty, decydujesz się równie dużo dawać od siebie, jak i brać dla siebie. Jeśli nie potrafisz jeszcze dawać wsparcia, zrozumienia i akceptacji innym, to nie jest to dobry moment na udział w tej grupie.
Decydując się na udział w warsztatach decydujesz się na uczestnictwo do ostatniego spotkania. Stając się częścią grupy, stajesz się ważnym jej członkiem – Twoja nieobecność lub odejście z grupy będą znaczącą stratą dla reszty. Zachęcam Cię do przemyślanej decyzji i wzięcia odpowiedzialności za swój wybór i za kobiety, z którymi będziesz budować tę grupę.
Pierwsze spotkanie będzie spotkaniem zapoznawczym. Dopiero potem podejmiesz decyzję, czy chcesz uczestniczyć w całym cyklu. Jeśli jednak ze względów osobistych będziesz zmuszona przerwać swój udział w warsztatach, powiadom o tym grupę i prowadzącą wcześniej i pożegnaj się ze wszystkimi.
„Warsztaty nauczyły mnie zwracać większą uwagę na moje potrzeby. Na przypatrywanie się temu, „czego ja chcę”, „ czego potrzebuję”, zamiast „co wypada”, „co powinnam”. Uczyły mnie wychodzenia ze schematów. Czułam, że przeciwstawiam się oczekiwaniu, że skoro jestem kobietą to mam być miła, potulna i zawsze pomocna, nawet kosztem siebie. Nie!”. Natalia
Twoje obawy
są dla mnie ważne
- Jeśli boisz się, że pozostałe uczestniczki grupy będą bardziej otwarte i komunikatywne od Ciebie, co sprawi, że nie przebijesz się ze swoim głosem podczas zajęć, to zapewniam Cię, że na każdych zajęciach zrobię przestrzeń na Twój głos, bez względu na wylewność innych osób. Nauczę Cię też, jak w łagodny sposób robić sobie przestrzeń wśród innych głosów.
- Jeśli obawiasz się, że trudno Ci będzie pokazać siebie prawdziwą w grupie obcych kobiet, to zapewniam Cię, że najpierw stworzymy bezpieczne warunki do tego, żebyś mogła się swobodnie odsłaniać przed grupą (co jest niezbędnym warunkiem naszej wspólnej pracy). Przygotowałam program warsztatów w taki sposób, żeby grupa najpierw zbudowała zaufanie do siebie i do mnie, jako prowadzącej. Podstawową zasadą obowiązującą na moich warsztatach jest życzliwość i akceptacja dla inności pozostałych osób w grupie. Bez ocen, krytycznych uwag, bez dawania rad i wywyższania się.
- Jeśli masz złe doświadczenia w pracy grupowej i boisz się kolejnych poranień, to zapewniam Cię, że sprawą priorytetową na moich zajęciach jest bezpieczeństwo. Posiadam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu różnych grup rozwojowych, rozumiem dynamikę procesu grupowego i potrafię pracować z konfliktami, czego i Ciebie chcę nauczyć.
- Jeśli boisz się, że udział w tych warsztatach może być stratą czasu, bo pomimo licznych terapii nadal milkniesz, kiedy chciałabyś odważnie wyrazić swoją opinię, to zapewniam Cię że na prowadzonych przeze mnie zajęciach doświadczysz wielu poruszających przeżyć, które znacząco wpłyną na Twoją odwagę w wyrażaniu siebie. Sednem moich zajęć jest rozbrajanie blokad i praktyka w mówieniu swoim głosem, a nie tylko rozmowa o tym, jak to robić.
- Jeśli uważasz, że cotygodniowe spotkania przez 5 miesięcy, to dla Ciebie zbyt obciążające zobowiązanie, i trochę nie rozumiesz, po co warsztaty mają trwać aż tak długo, to chcę Ci powiedzieć, że moje doświadczenie pokazuje, że do zmiany potrzebny jest czas. Zmiana to proces. Przypomnij sobie, jakie efekty dały Ci weekendowe zajęcia? Przypuszczam, że krótkotrwałe. Na moich zajęciach nieraz widziałam, jak dzięki bezpieczeństwu w grupie (które buduje się powoli), dziewczyny zaczynały czerpać naprawdę dużo dopiero pod koniec naszych zajęć. Dlatego też kilka moich grup kontynuuje spotkania.
- Jeśli pomimo chęci zapisania się na moje warsztaty, masz jeszcze jakieś obawy, czy wątpliwości, to umów się ze mną na spotkanie, chętnie odpowiem na Twoje pytania.
„Dzięki warsztatom stałam się odważniejsza w relacjach z ludźmi. Teraz nie boję się wyrażać swoich opinii i uczuć, co więcej – zaczęło mi to przynosić wiele satysfakcji. Dzięki nowemu podejściu do komunikacji, udało mi się nawiązać nowe, głębsze relacje zarówno z koleżankami z zajęć, jak i z osobami spoza grupy”. Łucja
Info organizacyjne
Spotkania:
wtorki w godz. 18-21
przez 5 miesiące
(wrzesień 2026 – styczeń 2027)
Miejsce: Warszawa, ul. Grażyny 15/209
Cena: 640 zł za miesiąc
Stała grupa: max. 8 osób
Warsztaty odbędą się w przypadku zebrania się min. 6 osób w grupie
Zapisy
Jeśli jesteś zainteresowana udziałem w warsztatach, zapisz się przez formularz na stronie (kliknij w baton „Zapisuję się”). Odezwę się do Ciebie tak szybko jak to możliwe i zaproponuję termin wstępnych konsultacji.
Bezpłatne konsultacje wstępne to ok. 30-minutowa rozmowa, która będzie miała na celu sprawdzenie, czy Twoje potrzeby są spójne z ideą warsztatów. Zastrzegam sobie prawo nie przyjęcia na warsztaty osób, które z mojej perspektywy nie są gotowe na proponowaną pracę psychologiczną w grupie.
Decyzję o przystąpieniu do całego cyklu warsztatów podejmiesz po pierwszym spotkaniu grupy, podczas którego poznasz skład grupy, obie prowadzące, sposób naszej pracy, sprawdzisz, czy odpowiada Ci atmosfera naszych zajęć.
Mam nadzieję, że będziesz zadowolona z propozycji jakie niosą moje warsztaty i zostaniesz z grupą do końca, bo dopiero wtedy dzieją się prawdziwe przemiany. Jeśli jednak z jakichś powodów będziesz chciała zrezygnować wcześniej, to wystarczy, że jasno to zgłosisz prowadzącej i pożegnasz się z grupą. Wpłacona kwota za rozpoczęty miesiąc nie zostanie Ci zwrócona. Nie będziesz jednak zobowiązana do uiszczenia opłaty za kolejne miesiące.
Twoja dyspozycyjność jest ważna – pomyśl przed zapisem, czy będzie możliwe, żebyś przez 9 miesięcy była na zajęciach co tydzień, z ewentualną przerwą na krótki wyjazd, czy chorobę. Przerwy związane ze świętami i długimi weekendami będziemy ustalać wspólnie z całą grupą. Twoje nieobecności będą odczuwane przez grupę, więc jeśli planujesz opuszczać zajęcia częściej, to nie decyduj się, proszę, teraz na udział w tych warsztatach.
„Dzięki warsztatom przestałam być 'miłą i grzeczną dziewczynką’ i jest mi z tym bardzo dobrze!” Ania
Opłaty
Miesięczna opłata za udział w warsztatach wynosi 640 zł miesięcznie (160 zł za trzygodzinne spotkanie x 4 spotkania w miesiącu). Opłaty pobierane są w trybie comiesięcznym do 5 dnia każdego miesiąca. Nieobecność na wybranych spotkaniach nie zwalnia z opłaty za cały miesiąc.
Zanim uznasz, że to dla Ciebie zbyt duży wydatek, pomyśl, że to niezwykła inwestycja, która przyniesie znacznie więcej długotrwałych korzyści, niż przyjemności, jakich być może nie odmawiasz sobie na co dzień:-)
Udział w pierwszym spotkaniu będzie możliwy po wpłacie bezzwrotnej zaliczki – 160 zł, gwarantującej miejsce w grupie.
Opnie
Zanim zdecydujesz się na udział w moich warsztatach, koniecznie przeczytaj wszystkie opinie uczestników poprzednich edycji warsztatów. Znajdziesz je TUTAJ.
Serdecznie Cię zapraszam! Zapisz się już dziś na bezpłatne wstępne konsultacje!
